• 18. júna 2024 7:36
10 tipov

Raňajkujte každý deňmetabolizmus sa naštartuje hneď ráno.

Jedzte viac mliečnych výrobkov, pite viac mlieka – vápnik v nich pomáha spaľovať tuky.

Doprajte si bielkoviny – Jedzte veľa strukovín, šošovice, fazule, jedzte vajcia, tvaroh. Bielkoviny obsiahnuté v nich Váš organizmus tak jednoducho neukladá navyše ako tuky, a samozrejme sú tiež zároveň nepostrádateľným základným kameňom Vašej svalovej hmoty.

Posilňujte svalovú hmotu – viac svalovej hmoty spáli viac energie, čiže zabráni ukladaniu prebytku vo forme tukov. (Viac sa dočítate v článku o zrýchlení bazálneho metabolizmu)

Jedzte viackrát denne – paradoxne, časté jedenie (nie prejedanie) metabolizmu udáva správny rytmus! Nehladujte!

Pite dostatočne – aspoň dva litre tekutín denne, vyhnite sa alkoholu, kole, presladeným malinovkám; ak sa alkoholu nemôžete vyhnúť, zvoľte radšej vinný strik alebo čisté víno.

Nezabudnite každý deň skonzumovať čo najviac čerstvej zeleniny a primerané množstvo ovocia. Pre naše telo je potrebné prijímať ich vitamíny, minerály a aj vlákniny.

Konzumujte ryby aspoň 2 krát do týždňa. Ryby obsahujú dôležité tuky takzvané omega- 3 mastné kyseliny – ľahko stráviteľné proteíny vysokej biologickej hodnoty ktoré majú vysoký obsah zriedkavých minerálov, osobitne jódu a selénu.

Odbúrajte zbytočný stres – stresový hormón kortizol brzdí metabolizmus.

Spite dostatočne – menej ako 5 hodín spánku podporuje zvýšenú tvorbu inzulínu, ktorý podporuje ukladanie tuku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *