• 18. júna 2024 6:53
Pravidelný pohyb

Bez pravidelnej fyzickej aktivity sa metabolizmus bude zrýchľovať len pomaly. Preto musíte zaradiť pravidelný pohyb do Vášho źivota.
Pohyb je základný princíp života ako takého, jeho rozmanitosť je obrovská. Pohyb je dôležitý k našej existencii a nášmu zdraviu. Pohyb má liečivú silu. Pomáha predchádzať nielen chorobám, ale ich aj liečiť. Úmrtnosť ľudí, ktorí sa nepohybujú, je až o tretinu vyššia ako tých, ktorí sú aktívni.
Je dôležité zaradiť šport do našeho denného programu a nevnímať ho ako niečo čo je nutné urobiť, ale brať ho ako neodeliteľnú súčasť dňa. Najvhodnejšie je skombinovať aeróbne aktivity so silovým tréningom. Aj pri chudnutí je dôležité udrźiavať svalovú hmotu a nestrácať ju. Čím viac svalstva človek má, tým viac energie a teda aj tuku spáli. A to nielen pri športovej aktivite, ale aj v kĺudovej fáze, kedže samotné svalstvo má vysoké energetické nároky uź len na jeho správny chod. Takže telo so svalmi vlastne spaľuje energiu aj pri odpočinku, zatial čo to ochabnuté a slabé nie.
Je v podstate jedno akú formu športovej aktivity si vyberiete, podstatné je aby ste sa pravidelne hýbali, a teda míňali energiu. Len vtedy je človek v tej správnej telesnej a duševnej kondícií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *